Новобудови в Тернополі з рівнялися в ціні з Івано-Франківськими | ПрестижБуд
Поверніть ваш пристрій Поверніть ваш пристрій Для більш комфортного перегляду сайту

Новобудови в Тернополі зрівнялися в ціні з Івано-Франківськими

26 February 2023

Тривалий час інвестори та покупці квартир в Тернополі зауважували, що аналогічні квадратні метри в сусідньому обласному центрі суттєво дешевші. Зараз це вже не так. Житло в Тернополі, у тому числі преміальне та комфорт-класу від "Престижбуду",  є найбільш доступним в Західній Україні.Від літа 2022 року ціни на квартири у новобудовах України поступово зростають у майже всіх регіонах, але різними темпами. Найбільші темпи подорожчання спостерігаються у західних областях, проте найдорожчі новобудови, як і раніше, залишаються у Києві. Як змінилися ціни на первинному ринку в обласних центрах України у січні 2023 року, розповідає ThePage.ua

Здорожчання новобудов неминуче навіть у мирний час. Але натепер його темпи пояснюються зростанням цін на будівельні матеріали, зменшенням обсягів виробництва в Україні, ускладненням та подорожчанням логістики з-за кордону та браком робочої сили. Деяке зниження попиту та кількості реальних угод на первинному ринку не впливає на ціни.

Зверніть увагу на вартість квартир в новобудовах у Львові та порівняйте їх з цінами в Тернополі

Ціни на квартири у новобудовах Львова у січні 2023 року, грн за 1 кв. м. Інфографіка ЛУН

Ціни на квартири у новобудовах Львова у січні 2023 року, грн за 1 кв. м. Інфографіка ЛУН

«Забудовники розуміють, що людям доволі важко ухвалювати рішення про купівлю квартири через непередбачуваність майбутнього. Вони намагаються цю непередбачуваність загорнути у кращі фінансові умови, але зазвичай не дають знижку, бо так економіка не зійдеться», — коментує маркетинг-директор найбільшого порталу нерухомість ЛУН Денис Суділковський. Найпопулярнішим інструментом продажів новобудов він назвав розтермінування.

Ціни на квартири у новобудовах Львівської області у січні 2023 року, грн за 1 кв. м. Інфографіка ЛУН

Ціни на квартири у новобудовах Львівської області у січні 2023 року, грн за 1 кв. м. Інфографіка ЛУН

Як змінилися ціни на новобудови у Львові, Ужгороді та Тернополі у 2023 році

Найбільше протягом року зросли ціни на нові квартири в Ужгороді — на 95%, якщо порівняти з цінами рік тому. У Львові подорожчання на 60%, в Івано-Франківську — на 65%, у Чернівцях — на 58%, у Тернополі — на 40%.

Якщо порівняти ціни у цих регіонах, то квартири у Львові тепер на другій позиції серед найдорожчих після столичних. І якщо раніше цінова різниця між ними становила 27%, то тепер лише 9%. У лютому 2022 року після Києва найдорожчим містом за цінами у новобудовах був Дніпро. Але тепер квартири в Ужгороді та на Закарпатті коштують дорожче.

Де в Україні найдорожчі новобудови у лютому 2023 року*

  • Київ — 48,9
  • Львів — 44,5
  • Ужгород — 43,6
  • Закарпатська область — 43,6
  • Дніпро — 42,4
  • Дніпропетровська область — 39,6
  • Одеса — 39,2
  • Львівська область — 36,2
  • Вінниця — 36

*За даними ЛУН, тис. грн за 1 кв. м

Квартири у новобудовах Тернополя та Івано-Франківська хоч і суттєво зросли у відсотках, проте залишилися серед найдешевших варіантів житлової нерухомості в Україні. У Тернополі та Івано-Франківську середня ціна квадратного метра у новобудові — 24 300-24 500 грн., проте переважна більшість новобудов на Прикарпатті монолітно-каркасна, у той час, як проекти компанії "Престижбуд" з цегли.

Назад до списку новин